POMÁHÁME SRDCEM ...

Ahoj jmenuji se Daniel

a za necelé dva měsíce mi budou dva roky. Nějak to osud chtěl a narodil jsem se o tři měsíce dříve, asi se mě už tady nemohli dočkat.

Pravda je, že jsem byl takový malý uzlíček, co byste také čekali od 900 g a 30 cm. To vše bych asi zvládl, ale druhý den po porodu to začalo být složité. Zjistili u mě vrozenou vadu, artézii jícnu. I toto bych zvládl, artézie je dobře řešitelná, ale jak jsem už zmínil na začátku, moje porodní váha a míra byly opravdu malé, proto byla operace  velmi riskantní. Představte si, držím i jeden rekord, ve FN Ostrava jsem byl nejmenším operovaným pacientem s touto vadou. Zákrok jako takový dopadl dobře, doktoři odvedli dobrou práci, ale bohužel důsledky operace na tom mém malém tělíčku na sebe nenechaly dlouho čekat. Týden po operaci zjistili, že jsem krvácel do mozkových komor. A tady začíná můj příběh nabírat opravdový sešup. Následovala celková sepse organizmu, která už jen umocnila nález na mozku a diagnóza hydrocefalu se stala nedílnou součástí mého života. Hydrocefalus znamená nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách. Přebytečný mok způsobuje tlak na mozkovou tkáň a tím může dojít k poškození mozku s trvalými následky. Konečným řešením bylo zavedení VP shuntu, který má za úkol odvádět nahromaděný mozkomíšní mok z hlavy do břicha. Zní to zvláštně, že? A to si představte, budu ho mít již na celý život. Takový můj životní přítel. No, nebudu Vám povídat, jak jsem se již těšil domů, ale než k tomuto mohlo dojít, musel jsem absolvovat osm operací, a celkem šest z nich jich bylo jen mé hlavičky. Vše to trvalo celého půl roku. Dostali jsme se s maminkou konečně domů, ale to bych nebyl já, aby to bylo jen tak. Diagnostikovali mi těžkou epilepsii a dětskou mozkovou obrnu v podobě centrální spastické kvadruparézy a axiální hypotonii. No jo, spoustu cizích pojmů, čert aby se v tom vyznal. S maminkou navštěvujeme intenzivní rehabilitace a terapie, které mě velmi pomáhají. Občas, ehm tedy často, je to tvrdé, ale já vím, že mi to pomáhá. Inu, nic není zadarmo. Zanedlouho sice oslavím dva roky, ale jsem zatím na úrovni půl ročního sviště. Můj psychomotorický vývoj je totiž opožděný, prevít jeden. Maminka dělá vše proto, aby mě posunula dále. Správně zvolené pomůcky a metody dávají velkou šanci mě jednou dostat na nohy. Už aby to bylo. Maminka proto dělá maximum, ale bohužel je to vše finančně velmi náročné.

Ano, všimli jste si správně, mluvím stále jen o mamince. Táta to bohužel už po porodu a informacích, že to nebude úplně jednoduché, nezvládl. Nemám mu to za zlé, ono to totiž opravdu jednoduché není. Přeji mu jen to nejlepší. My to s mámou a Vaší případnou pomocí zvládneme. Jsme totiž taková veselá dvojka. Pomůžete nám prosím…

Pomůžete nám prosím…

Pokud se i vy rozhodnete Danečkovi přispět na níže  uvedený transparentní účet budeme velmi rádi!

Vámi stanovenou částku můžete poslat na transparentní účet číslo:   240222091/2010 Variabilní symbol sbírky: 012023 
 

Pro platbu můžete využít tento QR kód.  

O nás

MY_I.png 

Jak v životě tak v podnikání nejde jen přijímat a nic nedat zpět.  "MY" jsme si osvojili od počátku našeho setkání. A protože MY a ne JÁ  má pro nás obrovský význam, chtěli jsme tomuto dát ten, ještě hlubší  a založili Nadační fond MY. Pomáhat je dobré a mělo by to být přirozené. Ale přeci jen ve větším počtu je pomáhat jednodušší. Do vzniku nadačního fondu za sebou máme několik charitativních akcí na kterých jsme se buďto už přímo osobně podíleli nebo je jen podpořili. Od školy v přírodě pro dětský domov Domeček, přes invalidní vozík na míru pro málého Patrika až po dnes už stovky kilogramů granulí pro zvířecí útulky.  A takhle chceme pokračovat dále...

Naše letošní Cesta za snem pro Danečka Müllera

Naše letošní Cesta za snem pro Danečka Müllera

Rok se s rokem sešel a tým My jsme Ostrava se opět chystá na svou cestu za snem, kdy musí překonat v 2222 km za 111 hodin. A jako každý rok se tak snaží upozornit na příběh svého patrona. Tím se pro letošní závod stal malý Daneček Müller. Pokud najdete chvíli času a budete se moci začíst do jeho příběhu budeme velmi rádi a ještě radši budeme pokud najdete nějakou tu korunu a přispějete na Danečkovu sbírku. Vybrané finanční prostředky pak budou použity na to, aby usnadnily a zpříjemnily tu jejich cestu např. na nákup speciálního kočárku přímo pro Danečkovy potřeby.
Předem děkujeme všem za jakýkoliv finanční příspěvek.
Více k Danečkovu příběhu nalaznete zde
Daneček_leták.png